Stabilita versus mobilita

Shodneme se na tom, že nikdo z nás by nechtěl být úplně nepohyblivý. Nejen, že bychom nemohli dělat věci podle našich představ, ale také bychom byli odkázáni na pomoc ostatních. A to je veliký problém. Najít harmonii mezi osobou, která má nějaký handicap, ať už fyzický nebo psychický a osobou, která se o nemocného stará, je velice obtížné.

Život je změna?
V dalším případě můžeme chápat věci, které jsou stálé, jako jakousi jistotu, které nám poskytují. Mít kde bydlet, opora v blízkých osobách či stálý přísun finančních prostředků. Co více k životu potřebujeme? Bohužel ani tyto základní funkce řada lidí ve společnosti postrádá. Nemají dům, ani jinou náhražku mobilního domu, a tak končí na ulici. Je to ale složitější. Za samotné vyústění situace může více aspektů.

Vše se vším souvisí
Ptáte se, jak se obyčejný člověk může zde dne na den stát bezdomovcem? Může to začít vyhazovem v práci nebo ztráty blízkého člověka. Není zde myšlena konkrétně smrt, ale odchod ze života může být způsobem i nevěrou. Partneři se neshodnou v zásadních názorech a může přijít rozvod či rozchod hned. A tak zatímco pro jednoho je to vysvobození, pro druhého tragédie.


Post Tags: mobilní domy |


Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Stabilita versus mobilita